Partnerské karty - Naše chvilky

Přátelé,

představujeme vám náš nový projekt, který jsme původně tvořili pro sebe a pár kamarádů. 

Záměrem celé hry je podpořit pozornost na partnerský vztah. Hravou formou narušit stereotypy, které přirozeně v dlouhodobém vztahu vznikají, inspirovat k tvořivosti ve vztahu a podpořit společné zážitky. Také bychom rádi poukázali na důležitost vzájemné důvěry a intimity, a pochopení, že každý máme jiné potřeby, které se učíme respektovat, ne soudit, hodnotit či měnit. Stejně jako to, že minulost zůstane minulostí a není třeba ji vyvolávat nebo na ní lpět. Co jsme cítili a zažívali na začátku vztahu patřilo tomuto období. Vše, i vztah mezi dvěma lidmi má své cykly a vlny. Živý partnerský vztah si žádá otevírat se novým formám společného soužití, prožívání a lásky

Hra Naše chvilky obsahuje pestré úkoly různých oblastí, aby se v nich našel každý.Zveme vás, abyste si udělali s partnerem čas po dobu 4 měsíců, během kterých si každý týden vyhradíte chvilky jen pro vás dva.

Čeká vás 16 úkolů na 16 týdnů.


Jmenujeme se Alice Nováková a Cyril Kubiš. Ve vztahu jsme 13let. Máme za sebou zkušenosti nejen rodičovské, ale také jsme si prošli sebe-poznávacími a uměleckými kurzy. Několik let jsme byli součástí tantrické komunity. Nejprve jako účastníci, později jako lektoři. Momentálně se věnujeme svým projektům. Alice tvoří stránky, na kterých právě jste a vše, co je s nimi spojeno. Cyril se věnuje hudbě - www.hudebnihry.cz

V kartách Naše chvilky čerpáme ze zkušenosti práce s lidmi stejně jako z každodenního soužití.

JAK NA TO...

Nejprve si stáhněte a vytiskněte archy. 


V případě, že nechcete vidět, co je na papírcích napsáno, požádejte někoho jiného, ať vám je nastříhá. Vyrobte z nich kartičky nebo si archy smotejte do ruličky a svažte provázkem. 

Z vlastní zkušenosti vám můžeme doporučit vylosovat si jeden úkol na začátku týdne (neděle nebo pondělí). Společně se potom domluvit na tom, kdy jej v týdnu můžete zrealizovat. U mnohých úkolů najdete inspiraci k zrealizování v závorkách, samostatné zpracování je však na vás. Proto je v úkolech záměrně ponechán prostor na vaše jedinečné kreativní dotvoření.

Pokud to úkol umožňuje, vyhraďte si na něj čas, kdy vás nikdo nebude rušit a připravte k tomu i hezké prostředí.

Po každé realizaci úkolu si najděte prostor na sdílení. V případě, že to není možné hned, sdílejte až na druhý den nejpozději. Sdílením máme na mysli, že když jeden mluví, druhý jen naslouchá (nedoptává se se, neskáče do řeči ani neopravuje). Potom se vyměníte (doporučujeme určit si délku sdílení pro každého).

 Možná během hry rozpoznáte i svůj jazyk lásky. Sdílejte jej s partnerem a domluvte se, jak jej můžete zařadit do vašeho života. Pokud je pro vás pojem jazyk lásky nový, doporučujeme se o něm něco více dozvědět.

Důležitý je šťastný konec. Znamená to, že pokud vám poslední úkol úplně nesedne, prodlužte si hru o jeden týden a v něm udělejte pro vás nejoblíbenější úkol ještě jednou.

Přejeme si, aby každému hra přinesla svěží vítr do vztahu, podpořila blízkost, hravost, radost, inspiraci a lásku. Možná si některé hry zařadíte do vašeho každodenního života.  

Budeme rádi, když se s námi podělíte o některé momentky a napíšete nám, jak jste které úkoly zrealizovali nebo pošlete foto.

Přemýšleli jsme o ceně, ale jelikož se jedná o pilotní verzi, tak vám ji zatím nabízíme zdarma nebo za libovolný finanční dar :-). To necháváme na každém z vás.

670100-2208032262/6210


Tvoření nás hodně baví, a tak se můžete těšit na Naše chvilky II, které vás postaví před větší výzvy.

MÁM ZÁJEM O KARTY - NAŠE CHVILKY II.

Zůstaňme ve spojení i mimo sociální sítě.

 

NEJASNOSTI, OTÁZKY

Pokud během hry narazíte na nejasnosti v úkolu, napište.