Meditační centrum

Vnitřní silná nechuť přizpůsobovat se fungování konzumního světa plného nelidství, tvrdosti a soutěživosti mi blokovala vše - zdraví, vztahy, finance, vnitřní radost, chuť tady žít...

Příchod do Meditačního centra v Lažánkách u Brna byl pro mne velmi důležitý. Zde jsem dohromady strávila 12let života. Byla to zajímavá léta a nikdy by mě předtím nenapadlo, že něco takového prožiju :-).
Možná nevíte, co takové Osho meditační centrum je. Nedá se to úplně slovy popsat, ale je to celkem jiný svět. Představte si společenství lidí, kteří vnímají svět v širším propojení a kontextu než nám nabízí moderní společnost, respektuje se individualita a svoboda člověka. Obsahem a  náplní centra jsou programy, které se k tomu vztahují,  jako práce s energetickým systémem těla, Osho meditace, Reiki, spontánní tanec, kreativní sebevyjadřovací techniky, masáže, mystické rituály... A konkrétně toto centrum u Brna se vyznačovalo uměním a kreativitou.
Zpočátku jsem se účastnila programů, celoročních systematických škol, později jsem začala asistovat, přestěhovala jsem se do blízkosti centra a postoupila dále k lektorování, vše bylo pro mě velmi léčivé a konečně to dalo mému životu smysl. Opět jsem nalézala v sobě své lidství navzdory spotřební a odosobněné společnosti okolo. Obnovila jsem velmi jemnou, ale i divokou část sebe sama.  Zjistila, že potřebujeme žít oboje - jemnost i divokost, neboť to tvoří jednotu a naši spokojenost. Že pokud setrváváme dlouhodobě jen na jedné straně, něco v nás je blokováno a my to vnímáme jako vnitřní nespokojenost, neklid, cítíme, že nám něco chybí. Často to hledáme vně, tam to však nacházíme jen krátkodobě, protože to potřebujeme najít v sobě. A také jsem se naučila a uvědomila si, čím mohu jemnost i divokost v sobě podporovat.

Užívala jsem si nádherných okamžiků, když jsem spatřila uvolněné a radostné tváře plné pochopení...něčeho, co zrovna bylo potřeba...pociťovala jsem velkou vděčnost.

Byly to velmi transformující, úžasné, ale i náročné roky mého života a jsem za ně vděčná.

Celkem jsem prožila 7 let tréninku v oblasti Tantra, Mysteria lásky, života a smrti, Tantra-joga, Oshových meditací, Reiki I, II, III, Celoroční transformační škola Reiki, Mystická škola Reiki ( po které obdržela titul Mistr Reiki ), Thajské masáže, Born again, Umění improvizace. Stala se lektorkou Tantrických tréninků a Tantra-jogy pro ženy Mohendžodáro (několik let). Vedla terapii Who is in na opuštěném majáku ve Středomoří, účinkovala na Tantrických festivalech.  
Vyzkoušela jsem si i divadlo - stala jsem se spoluzakladatelkou čtyřčlenné divadelní skupiny - Divadlo živé cesty, která pracovalo  s šamanskými prvky, pantomimou, prvky řeckého divadla, s uměním pohybu, emocemi. Spoluvytvořila jsem a účinkovala v divadelním představení jednoho herce - Zpověď tří oříšků.

Podnikla jsem i Meditační cesty:
- Indie - k pramenu Gangy, náboženského města Haridwar, k tantrickým chrámům v Kjahuraho, město smrti Varanasi, Místo a Sarnat, kde jsem se zdokonalovala ve svých znalostech a umění meditace, byla zasvěcena do sanjásin jména - Madeva Tantra

- Švédsko - Heart dances, indian and spirit dances, meditace

- Německo - Osho centrum Parimal

- Bali - meditační výlet se skupinou

- týdenní pobyt ve tmě

- víkendy s Marcelkou z hor

- 30 let chalupaření na Žítkové :-)

- Estatic dance na thajském ostrově Koh Phangan


A řeka života plyne stále dál...

V centru už nepůsobím, můj příběh pokračuje dál...učím se nechat se vést hlasy své duše...zažívám nové výzvy a dobrodružství :-)


Momentálně pracuji pro svého přítele a na jeho projektu pro malé i velké hudebníky - Hudební hry - www.hudebnihry.cz

K tomu se věnuji ájurvédské péči o tělo i o pleť. Znovu se pouštím do projektů pro ženy, ale tentokrát zase jinak. 

S kamarádem Tomem děláme tančení na způsob Ecstatic Dance - Dance-No limit - www.dance-nolimit.cz v Brně.

Zase začínám malovat...


Fascinuje mě a baví ta nekonečnost života...jako vesmír sám...