Meditační centrum

Vnitřní silná nechuť přizpůsobovat se fungování konzumního světa plného nelidství, tvrdosti a soutěživosti mi blokovala vše - zdraví, vztahy, finance, vnitřní radost, chuť tady žít...

Příchod do Meditačního centra v Lažánkách u Brna byl pro mne velmi důležitý. Zde jsem dohromady strávila 12let života. Byla to zajímavá léta a nikdy by mě předtím nenapadlo, že něco takového prožiju :-).
Možná nevíte, co takové Osho meditační centrum je. Nedá se to úplně slovy popsat, ale je to celkem jiný svět. Představte si společenství lidí, kteří vnímají svět v širším propojení a kontextu než nám nabízí moderní společnost, respektuje se individualita a svoboda člověka. Obsahem a  náplní centra jsou programy, které se na to vztahují. Jako práce s energetickým systémem těla člověka, Osho meditace, Reiki, spontánní tanec, kreativní sebevyjadřovací techniky, masáže, mystické rituály...
Zpočátku jsem se účastnila programů, celoročních systematických škol, později jsem začala asistovat, přestěhovala jsem se do blízkosti centra a postoupila dále k lektorování, vše bylo pro mě velmi léčivé a konečně to dalo smysl mému životu. Opět jsem nalézala v sobě své lidství navzdory spotřební a odosobněné společnosti okolo. Obnovila jsem velmi jemnou, ale i divokou část sebe sama.  Zjistila, že potřebujeme žít oboje - jemnost i divokost, neboť to tvoří jednotu a naši spokojenost. Že pokud setrváváme dlouhodobě jen na jedné straně, něco v nás je blokováno a my to vnímáme jako vnitřní nespokojenost, neklid, cítíme, že nám něco chybí. Často to hledáme vně, tam to však nacházíme jen krátkodobě, protože to potřebujeme najít v sobě. A také se naučila a uvědomila si, čím mohu jemnost i divokost v sobě podporovat.

Užívala jsem si nádherného obdarování, když jsem spatřila uvolněné a radostné tváře...procitnutí... pochopení...něčeho, co zrovna bylo potřeba.

Byly to velmi transformující, úžasné, ale i náročné roky mého života a jsem za ně vděčná.

Celkem jsem prožila 7 let tréninku v oblasti Tantra, Mysteria lásky, života a smrti, Tantra-joga, Oshových meditací, Reiki I, II, III, Celoroční transformační škola Reiki, Mystická škola Reiki ( po které obdržela titul Mistr Reiki ), Thajské masáže, Born again, Umění improvizace. Stala se lektorkou Tantrických tréninků a Tantra-jogy pro ženy Mohendžodáro (několik let). Vedla terapii Who is in na opuštěném majáku ve Středomoří, účinkovala na Tantrických festivalech.  
Vyzkoušela jsem si i divadlo - stala jsem se spoluzakladatelkou čtyřčlenné divadelní skupiny - Divadlo živé cesty, která pracovalo  s šamanskými prvky, pantomimou, prvky řeckého divadla, s uměním pohybu, emocemi. Spoluvytvořila jsem a účinkovala v divadelním představení jednoho herce - Zpověď tří oříšků.

Meditační cesty:
- Indie - k pramenu Gangy, náboženského města Haridwar, k tantrickým chrámům v Kjahuraho, město smrti Varanasi, Místo a Sarnat, kde se zdokonalovala ve svých znalostech a umění meditace, byla zasvěcena do sanjásin jména - Madeva Tantra

- Švédsko - Heart dances, indian and spirit dances, meditace

- Německo - Osho centrum Parimal

- Bali - meditační výlet se skupinou

- týdenní pobyt ve tmě

- víkendy s Marcelkou z hor

- 30 let chalupaření na Žítkové :-)

- Estatic dance na thajském ostrově Koh Phangan


A řeka života plyne stále dál...

V centru už nepůsobím, kráčím dál svojí cestou, která mě vede od narození...nevím kam...nechávám se vést...zažívám nové výzvy a dobrodružství :-)

Momentálně pracuji pro svého přítele a jeho projekt pro hudebníky - Hudební hry - www.hudebnihry.cz. K tomu se věnuji ájurvédské péči o tělo i o pleť. Znovu se pouštím do projektů pro ženy, ale tentokrát zase jinak. S kamarádem Tomem děláme tančení na způsob Ecstatic Dance - Dance-No limit - www.dance-nolimit.cz v Brně.


Fascinuje mě a baví ta nekonečnost života...jako vesmír sám...