Zase jedno rozjímání nad mužem a ženou

15.12.2021


Druhý adventní týden jsem strávila rozjímáním u našeho chalupového krbu, obklopena tichem zasněžené přírody žítkovských kopanic. Trávit advent tímto způsobem si plánuji už mnoho let a postupně se krůček za krůčkem, rok za rokem více a více tak děje. Tedy, z tohoto ticha se vynořilo téma 

JAK SDÍLÍM SVOU ŽENSKOU ESENCI S MÝM MUŽEM?

Ženskou esencí myslím jemněhmotnou energii, něco, co nemá se slovy, logikou a velkou akcí nic společného. Něco, co se děje spíše smyslově, pocitově. Je to hodně jemné a křehké, takže je třeba se zklidnit a ztišit, abychom se s tím potkali a zaznamenali to. A také se to těžko slovy popisuje.

Vynořilo se to z tiché intimity tmy, která je pro mě s touto energií spojená. Spojená se ženskou, jinovou esencí. Mám ji ráda stejně jako horké léto, které je plné ohně, akce a společenství. Tak vnímám zase mužskou jangovou esenci.

Chybí mi. Ve ztišení jsem zjistila, že jsem přestala mého muže brát do krajin ženské esence a chodím si tam sama. Jenže mi toto sdílení ve skutečnosti chybí.

 Připadá mi, že je přirozené vzájemné proudění, výměna mezi mužem a ženou. A my jsme se nějak zasekli na jednom směru - od muže k ženě. Obohatilo mě to, něco jsem se naučila a také jsem obnovila kontakt s touto částí ve mně a znovu ji zapojila do života :-). Cítím se mnohem vyrovnanější, harmoničtější, stabilnější.

Ale stejně oba vnímáme, že tam stále něco je nějaké podivné. A teď v tichu se to vynořilo.

JAK SDÍLÍM SVOU ŽENSKOU ESENCI S MÝM MUŽEM?Když nesdílím jako žena svou ženskou esenci s mužem, tak se potom tento přirozený proces projevuje jinak, pokrouceně. A vypadá to tak, že žena "poučuje" muže. Může to vypadat i že mu kecá do toho, co dělá. Vlastně v hloubi chce, aby ji vnímal a naslouchal, ne jejím slovům, ale její esenci. Žena potřebuje muži ukázat svou něhu, jemnost a hloubku. Proces se sám chce naplnit a tak si hledá cestu.

Když se stane to, že součástí našich společných chvilek s mužem je i sdílení ženské esence, tento přirozený proces je naplněn a potom se nic z toho, co jsem popisovala výše neděje. Aha...velké Aha!

A tak jsme si sedli, u krbu si o tom promluvili. 
Odpovědí na otázku - Proč se to tak nedělo? -  je více. Tou nejpodstatnější je, že jsme tomu nedali vědomou pozornost a samo se to přirozeně nedělo.

Domluvili jsme se, že začneme :-).