Na téma muže a ženy - obdarovávání

Jednou jsme kráčeli s mým mužem lesem a vykládali si o tom, co si žena s mužem a muž se ženou zrcadlí. Naše pozornost mezi všemi tématy zůstala u toho, že žena se může učit od muže zaměřením pozornosti především na sebe a muž od ženy zase zaměřením pozornosti na druhé.

Miluji tyto naše debaty, protože čerpají z vlastních zkušeností, z našeho života a soužití.

V dnešní době se setkávám s tím, že žena většinou bojuje, když jí někdo řekne, že se má nejprve zajímat a starat
o sebe, považovat sebe ze nejdůležitější. Klamně tomu přidává označení, že to není správné. Ano, pro ženu je přirozené vnímat širší okolí, společenství, péče o druhé... Jenže to je jen jedna část z celku, celistvosti. Proto, aby byla žena
v harmonii, je důležité, aby se dokázala zajímat a soustředit se i sama na sebe. Protože, když jí tohle chybí, co potom může dávat ostatním? Když je například nemocná, slabá, "ušmudlaná", nespokojená... ? Co předává? Jen to stejné. Může se to naučit
i jinak, ale v otázce polarit tohle poselství přináší muž a jeho energie, esence. Takže to jde i velmi jednoduše a bez speciálních technik, prostě ve vztahu. 
Žena se nemusí bát, že přijde o něco, co je v ní, nikdy to nebude mít jako muž a to je dobře, ale bude harmoničtější a celistvější. A také, a to je pro soužití důležité, bude tohle téma u muže přijímat a ne mu to vyčítat, předhazovat a odsuzovat jej za to. Bude mít pochopení.
Pro muže je zase důležité umět se odklonit od svých potřeb, snů a tužeb. Od soustředěnosti se jen na své plány a potřeby, a přijmout ženino poselství, které spočívá ve vnímání druhých. Chtít udělat něco pro svou rodinu, přátele, společnost.
Myslet na to, co jim udělá radost, jestli někdo z nich nepotřebuje jeho pozornost a sílu. A tím se jeho vyhraněnost zmírní, více se vyrovná a také nebude vyčítat ženě, že pečuje a stará se o druhé. Stane se vyrovnanější, silnější, celistvější.
V této celistvosti se otevírá energie srdce, která nerozděluje, ale sjednocuje a přináší pochopení.
Vlastně je to velmi jednoduché, ale většinou nevidíme, že moudra a rady máme přímo před sebou.

Tohle je jedním z nich. Zkuste je zachytit a procítit. Vypozorovat je v každodenním životě, soužití a integrovat je tak do svého života. (Nebo třeba pozorovat svého partnera).

Věřím, že najdete další vlastní vhledy a souvislosti. Tohle je jen jeden z mnoha.

Vztah muže a ženy může mít mnohem hlubší úroveň než jen plození dětí, pokud to ovšem chceme tak vnímat.