Učím se orientovat v tomto uspořádaném chaosu plném paradoxů, kterému říkáme život, žít v jeho nelogickém plynutí, protkaném překvapením... vždy znova a znova, situace od situace vnímat, kdy je jednat ze srdce a kdy z mysli... nechtít změnu od okolí, ale od sebe... a vlastně od sebe také ne... jen si být více vědoma, být více přítomna a žasnout nad rozmanitými projevy života... jak materiálními a logickými, stejně jako nehmotnými a spirituálními... dívat se pravdivě na sebe i okolo sebe... žít v kráse lidskosti... být k sobě a k životu upřímná...

Duší jsem tak trochu indiánka milující přírodu, bylinky, ajurvédu, dotek, hudbu, tanec, malování, tvoření - ať sama nebo s ostatními lidmi.

Nemám návod na život... stále objevuji, učím se... a přicházím na nová poznání a pochopení těch nejpodivnějších věcí a lidí... nevím proč potřebuji tímto způsobem žít... jen se snažím tomu nestát v cestě, ať to stojí co to stojí :-)

Nadpis textu

Žít tak, jako když kánoe pluje po řece, která je chvíli klidná a jindy divoká... a ona jen proplouvá, nevzpírá se a ani se netopí...Žít jednoduše s lidskou moudrostí, lehkostí a radostí...


...žít jednoduše s lidskou moudrostí... s lehkostí a radostí...

...žít tak, jako když kánoe pluje po řece, která je chvíli klidná a jindy divoká...a ona jen proplouvá, nevzpírá se a ani se netopí...

...svou duší jsem tak trochu indiánka milující přírodu, bylinky, ájurvédu, hudbu, tanec, malování, tvoření - ať sama nebo s lidmi...

Nemám návod na život... stále objevuji... a přicházím na nová poznání a pochopení těch nejpodivnějších věcí a lidí... nevím proč potřebuji tímto způsobem žít... jen se snažím tomu nestát ať to stojí co to stojí :-)Mám za sebou přes 12let zkušeností jako dlouhodobá lektorka Meditačního art centra v Lažánkách u Brna (ČR), jako lektorka Tantrických seminářů, Oshových meditací a Tantra-jogy pro ženy Mohendžodáro. Absolvovala jsem 8 let tréninků v oblasti Tantra, Mysteria lásky, života a smrti, Tantra-joga, Reiki, Oshovy meditace. Aktivně jsem se učila přírodní medicíně, umění doteku, šamanismu, divadlu, hudbě, respektující komunikaci, žít ve společenství, žít přítomným okamžikem.

Možná čekáte, že budu psát o všech svých školách, vzděláních, diplomech atd. jako tomu obyčejně bývá.

Nepovažuji za důležité, kolik a co člověk vystudoval, ale to, kým je, co dělá, tvoří a jak žije. Zkušenosti a moudrosti pro můj život důležité jsem nezískala prostřednictvím školy, ale životu. Jsem také celoživotní samouk psychologie. Všechny papíry, certifikáty a diplomy mám uschovány doma v krabici :-).

Ale svá moudra mám každý den s sebou :-)

Onemocnění a uzdravení štítné žlázy

JAKÉ BYLO DĚTSTVÍ A DOSPÍVÁNÍ? 

Skvělé - vyrůstala jsem ve velké zahradě, kde jsem se sestrou zažívala spoustu dobrodružství. Od 10-ti let jsem každý víkend i prázdniny trávila na chalupě na Žítkové, kde byla jen divoká příroda.
Špatné - rozvod rodičů, uvnitř mě spousta otázek a nebyl nikdo, s kým si o nich popovídat, jen se svou starší sestrou. Klasická škola byla pro mne trest, kde jsem měla problémy, celý školský systém pro mne byl úplně špatný. Později jsem hledala odpovědi na otázky smyslu života a smrti i v lehkých drogách, zamotala se v alkoholu... Zkrátka se má duše potýkala s mnohými překážkami, které jsem zvládala jak jsem nejlépe uměla. Dnes už vím, že vše bylo v pořádku, jak to bylo, ale tehdy jsem to tak nevnímala. 

DĚTI

S příchodem dvou dětí - syna a dcery - se mi otevřela hluboká úroveň ženství a začaly se dít velké vnitřní "změny". Už samotné těhotenství a porod byl jako velký zázrak, který otevírá dveře...
Během mateřství jsem začala vnímat a naslouchat více své vnitřní intuici. Čas se konečně "zpomalil". Mateřství ke mně promlouvalo samo a já se jen divila...že stačí jen naslouchat a podle toho konat, ne podle knihy, ale podle svého mateřského instinktu, který má v sobě každá žena.
Zajímavé bylo jejich období puberty. Sama jsem se pocitově dostávala do minulosti, vyplouvaly na povrch nevyjádřené emoce. Skrze téměř dospělé bytosti se mi ukazoval můj vztah k mužům a otci, k ženám a matce, k sobě sama tak, jak jsem jej doposud neviděla.

Odchod dětí z domu a jejich puštění je dalším velkým krokem.

Naše děti nám v každém životním období odkrývají něco o nás a pokud to dokážeme tak vnímat, hodně nás to obohatí.

Transformace a život v Meditačním centru 

Momentálně spolupracuji ve více projektech. Na projektu mého přítele pro malé i velké hudebníky - Hudební hry - www.hudebnihry.cz.

Mám ráda, když jsou lidé spolu, takže dvakrát ročně pořádám Ženské setkání.

S kamarádem T.Groulíkem pořádáme Ecstatic dance v Brně - www.dance-nolimit.cz

Věnuji se ájurvédské péči o tělo i o pleť - studio Vanilková duše.Fascinuje mě a baví ta nekonečnost života...jako vesmír sám...